APEK
Mimarlıkta VR Teknolojisi

VR Teknolojisi ile Projenizin içinde yaşayın!

01

VR Teknolojisi.

Vr teknolojisi günümüzde oyun sektöründe oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu kullanım süreci diğer ülkelere kıyasla Türkiye’de de oldukça yaygındır. Oldukça güzel bir oyun deneyimi sunan bu teknoloji bize ilerdeki yaşantımız için bir ipucu vermekle birlikte bu vr teknolojisinin geliştikçe Tıp alanından Mimarlığa hatta gündelik yaşantımıza kadar bir çok noktada elimizin altında olacağının sinyallerini veriyor. Peki bu VR teknolojisinin böyle önemli bir noktada olmasının sebepleri nelerdi ?

02

VR Avantajları.

Öncelikle , oyun sektörü için konuşacak olursak normal bir süreçte bilgisayar ekranına baktığınız sürece oyunun içerisindesinizdir. Vr teknolojisinde ise istediğiniz noktaya odaklanın VR gözlüğünü çıkarmadığınız sürece oyunun içerisinden çıkamazsınız. Peki biz bunu mimarlık için de söyleyebilir miyiz ?

03

Mimarlık & VR.

Mimarlıkta kullanılan vr teknolojisi de bize oyun sektöründe sunduğu fırsatları sunmaktadır. Mekanın görsellerine bakmak yerine doğrudan mekanı gezme fırsatı verir. Mekanı gerçekleştirilmiş bir gözle görmek uygulama bittikten sonra bir sürprizle karşılaştırmadığı için hem maddi olarak hem de yeni bir emek göstermeden projeyi daha hızlı teslim olanağı sağlamaktadır. Bir çok müşterimiz görseldeki renklerini oldukça merak etmektedir. Objelerin üzerine düşen ışıklar objeleri gerçeğinden farklı bir halde gösterebilmektedir. Vr teknolojisinde bu ihtimal görsele göre en aza indirilir. Bundan dolayı vr teknolojisi mimarlık ile doğrudan ilişkilendirilir.